2022-07-29 11:26:48

4 ženklai, kad atėjo laikas keisti darbą

2023.04.13

Visai nesvarbu, kokį darbą dirbate – didelėje tarptautinėje kompanijoje, mažoje vietinėje įmonėje, gamyklos ceche ar nuotoliniu būdu iš namų, turite ilgametį stažą ar ką tik pradėjote savo karjeros kelią – priimti sprendimą keisti darbą nėra lengva. Dirbant itin svarbu jaustis tinkamoje vietoje, žinoti savo darbo prasmę bei norėti siekti karjeros.
Apžvelkime keletą ženklų, signalizuojančių, jog galbūt atėjo laikas pradėti ieškoti naujo darbo:

 

1. Netenkinantis darbo užmokestis

Vienas dažniausių nepasitenkinimo darbu požymių yra pojūtis, kad jūsų darbas apmokamas nepakankamai. Žinoma, prieš priimant svarbų sprendimą keisti darbą, nederėtų vadovautis vien pojūčiais. Rekomenduojame atlikti nedidelę darbo rinkos analizę: išsiaiškinti, kiek uždirba kiti panašias pareigas užimantys žmonės, kokius atlyginimus darbuotojams, turintiems jūsų įgūdžius ir patirtį, siūlo kitos įmonės.

Taip pat svarbu pasidomėti dabartinės jūsų darbovietės atlyginimų politika – galbūt aukštesnio darbo užmokesčio galėtumėte siekti toje pačioje įmonėje?

 

2. Galimybių trūkumas

Didelis darbo užmokestis yra itin svarbus, tačiau tai ne vienintelis pasitenkinimo darbu kriterijus. Labai svarbu, kad darbe turėtumėte visas galimybes panaudoti savo turimus įgūdžius ir įgyti naujų, realizuoti savo potencialą, augti ir tobulėti.

Kiekvienas darbas – nuo konsultanto iki inžinieriaus, logistikos specialisto iki sunkvežimio vairuotojo, turi savo iššūkių. Svarbiausia, kad darbuotojai galėtų juos spręsti, turėtų laisvę savarankiškai priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Jeigu matote, kad dabartiniame darbe neturite tokių galimybių, tai gali būti ženklas, kad atėjo laikas atnaujinti savo CV.

 

3. Nepalanki darbo aplinka

Kad darbe jaustumėtės komfortiškai, jums turi būti priimtinos ne tik įmonės, kurioje dirbate, bet ir kolegų bei vadovų vertybės. Deja, pažinti įmonės darbo kultūrą, pajausti vidinę atmosferą dažniausiai užtrunka bent kelis mėnesius, o kartais – ne vienerius metus.

Be to, nuotaika įmonės viduje gali keistis dėl paprasčiausios darbuotojų rotacijos – kai vieni žmonės komandą palieka, o kiti prie jos prisijungia, staiga pasijusti „ne savo vietoje“ gali net ir didelį darbo stažą įmonėje turintis darbuotojas. Jeigu taip atsitiko jums ir dėl to pasiryžote keisti darbą, motyvaciniame laiške arba darbo pokalbio metu būtinai įvardinkite, kokių vertybių laikotės ir kokios darbo atmosferos tikitės naujoje darbovietėje.

 

4. Neaiškūs ir / ar nepasiekiami tikslai

Žinojimas, pagal kokius rodiklius vertinamas darbuotojo darbas, yra dar vienas svarbus aspektas. Dar darbo pokalbio metu darbdavys privalo informuoti kandidatą apie jo ir skyriaus, kuriame jis dirbs, darbo vertinimo kriterijus.

Svarbu ne tik žinoti, kokių rezultatų tikimasi iš jūsų, tačiau ir turėti priemones jų siekti. Todėl darbdavys privalo aprūpinti jus visais reikalingais įrankiais, ištekliais, o jeigu reikia – ir apmokyti įgūdžių, būtinų jūsų darbui atlikti. Jeigu dėl kažko trūkumo negalėsite užtikrinti iš jūsų reikalaujamų rezultatų, juolab, jeigu stokosite su darbo sauga susijusių priemonių, anksčiau ar vėliau negalėsite jaustis užtikrintai ir pradėsite žiūrinėti darbo skelbimus.

 

Įvardintos priežastys, dėl kurių darbuotojai pradeda dairytis kito darbo, nėra universalios, todėl kiekvieną jų turėtumėte įvertinti iš savo asmeninės perspektyvos. Jeigu nepastebite nei vieno iš šių konkrečių požymių, tai dar nereiškia, jog privalote taikstytis su diskomfortu darbe ir išlikti lojalūs savo dabartiniam darbdaviui. Tačiau jeigu atpažįstate du ar daugiau iš išvardintų požymių – tai jau ryškus ženklas, kad atėjo laikas imtis pokyčių.

Kai gerai apgalvosite sprendimą ir būsite pasirengę pradėti darbo paieškas, naujausius darbo skelbimus rasite CVMarket.lt – apsilankykite!

 

Naujausi darbo skelbimai