10 klaidų, kurių būtina vengti, keičiant darbo pobūdį
Jūs jau daugybę metų dirbate tam tikroje srityje, tačiau dažnai susimastote, jog kitoks darbo pobūdis yra žymiai įdomesnis ar tarkime pelningesnis. Galbūt jūs turite įgūdžių, kurie nepanaudojami jūsų dabartiniame darbe ir svarstote, ar tik ne laikas viską pakeisti iš esmės?
Darbo pobūdžio keitimas yra vienas iš sunkiausių sprendimų. Įsitvirtinus vienoje srityje, kartais sunku persiorientuoti. Kviečiame susipažinti su dažniausiai pasitaikančiomis darbo srities keitimo klaidomis ir apsvarstyti, ar darbo pobūdžio keitimas tikrai išspręs esamas problemas.
Karjeros keitimas be aiškaus plano.
Turbūt didžiausia klaida, kurią jūs galite padaryti - bandyti keisti savo karjeros kryptį be aiškaus plano. Sėkmingas karjeros pakeitimas kartais reikalauja nemažo planavimo. Detalizuotas veiksmų planas turėtų apimti tokius aspektus kaip karjeros strategija, finansai, mokymasis/persikvalifikavimas. Be plano galite priimti pirmą pasitaikiusį darbo pasiūlymą, neišanalizavę, ar jis iš tiesų jums tinka.
Darbo srities keitimas dėl to, kad nemėgstate savo darbo.
Nemanykite, kad dirbate ne savo srityje, tik dėl to, kad jums nepatinka dabartinis darbas. Apsvarstykite, kas jums iš tikrųjų nepatinka: pats darbas, ar visgi darbdavys, esamas vadovas? Ką jūs benuspręstumėte, geriausia, jei įmanoma, neišeiti iš darbo kol neturite plano, kaip susirasti naują darbą toje pačioje ar kitoje srityje.
Darbo srities keitimas paremtas pinigais.
Kai kurios darbo sritys yra labai gundančios dėl didesnio atlyginimo bei kitų galimybių, tačiau būkite labai atsargūs prieš keisdami darbo pobūdį dėl tokių priežasčių. Prisiminkite, kad nors jūs ir galite uždirbti daugiau pinigų, bet darbas gali būti itin nemielas. Be to, darbo sritis, kuri šiandien atrodo labai pelninga, ateityje gali tapti kur kas mažiau patraukli nei dabartinė jūsų darbo sritis. Taigi žvelkite giliau.
Karjeros keitimas dėl išorinių priežasčių.
Neleiskite tėvams, draugams ar kitiems žmonėms daryti įtaką jūsų pasirinkimui. Ne jiems, o jums reikės dirbti tą darbą. Šis sprendimas yra tik jūsų.
Karjeros keitimas neatnaujinant pažinčių ir ryšių.
Nekeiskite savo karjeros vieni. Kai tik nusprendžiate, kurioje srityje norite pradėti naują karjerą, iškart pradėkite kurti naudingų kontaktų tinklą. Žmonės, jūsų sukurtame tinkle, gali informuoti jus apie naujas darbo vietas ar net rekomenduoti jus darbdaviams.
Darbo pobūdžio keitimas neišanalizavus visų galimybių.
Nekeiskite karjeros, pirmiausia neapsvarstę visų galimybių, įskaitant ir tas darbo sritis, apie kurias niekada net nesusimastėte. Kalbėkite su savo pažįstamais, skaitykite karjeros ir darbų aprašymus, pasikonsultuokite su tose srityse dirbančiais žmonėmis. Kuo daugiau informacijos turėsite, tuo jūsų pasirinkimas bus sėkmingesnis.
Karjeros keitimas neatsižvelgiant į savo pomėgius, įgūdžius ir asmenines savybes.
Sudarykite sąrašą dalykų, kuriuos jūs mėgstate daryti (darbe ir visose kitose gyvenimo srityse) ir darbų, kurie jums nepatinka. Atsižvelkite į šiuos sąrašus pasirinkdami savo būsimą karjerą.
Darbo srities pakeitimas atsižvelgiant į kitų sėkmę.
Žmonės dažnai pakliūva į spąstus lygindami save su kitais. Jei jūsų draugui ar kaimynui sekasi tam tikroje darbo srityje, tai dar nereiškia, kad ir jums turi sektis toje srityje (ar kad jūs būsite laimingas dirbdamas tokį darbą). Daug darbuotojų pakeičia savo karjerą dėl įsivaizdavimo, kad „svetur žolė žalesnė“, tačiau dažnai šis įsitikinimas pasirodo esąs klaidingas.
Karjeros keitimas be reikalingos patirties ar išsilavinimo.
Keisdami darbo pobūdį jūs turite panaikinti spragą tarp savo turimų sugebėjimų, kurie buvo reikalingi ankstesniame darbe ir įgūdžių, reikalingų būsimoje darbo srityje. Išsiaiškinkite, ar jums reikia papildomų mokymų, išsilavinimo, sertifikatų. Stenkitės rasti laiko savanoriškam darbui ar praktikai būsimoje darbo srityje, kad įgytumėte naudingų žinių bei įgūdžių prieš pradėdami ieškoti darbo pilnai darbo dienai jūsų naujojoje darbo srityje. Taip pat taip galėsite patikrinti, ar naujas darbas iš tiesų jums tiktų.
Darbo srities keitimas neatnaujinant darbo paieškos įgūdžių.
Jei praėjo daug laiko nuo tada, kai paskutinį kartą ieškojote darbo, jūsų darbo paieškos įgūdžiai bus susilpnėję. Jums sunkiau bus greitai rasti norimą darbą, tad prieš pradėdami peržiūrėkite ir atnaujinkite savo CV, prisiminkite ir patobulinkite savo interviu įgūdžius.
Jeigu nusprendėte, kad visgi norite susirarti kitą darbą (kitoje, o galbūt ir toje pačioje srityje), peržiūrėkite naujausius darbo pasiūlymus!