2022-07-29 11:26:48

Koks laimėjimas loterijoje išvestų lietuvį iš darbo?

Jei netikėtai iš dangaus nukristų solidi suma, net 64,2 proc. lietuvių mestų savo darbą. O vietoje jo keliautų, užsiimtų nuosavu verslu, savęs tobulinimu ar savanoryste.

Per daugiau kaip trisdešimt nepriklausomybės metų lietuviai loterijose daugiausiai yra laimėję 24 mln. eurų, o didžiausių laimėjimų dešimtukas užsibaigia 650 tūkstančių eurų. Anot loterijų rinkos tyrimo, kurį prieš ketvertą metų atliko Kantar TNS, laimę loterijose bent kartą per metus bando net 63 proc. šalies gyventojų. Kaip paliudijo CVMarket.lt atliktas tyrimas, ne vienas lošia tikėdamasis palikti savo darbą ir užsiimti tuo, kas mieliau širdžiai, pasirinkti naują gyvenimo kelią.

Kiek pinigų būtų kaip tik?

Tiesa, šansų, kad 27,9 proc. dalyvavusių apklausoje kada nors paliks darbą, labai nedaug, nes jų jie turėtų laimėti daugiau pusės milijono. O tai tik šiek tiek mažiau, nei didžiausių laimėjimų TOP‘o apatinė eilutė.

Dar 12,5 proc. teigė paliksiantys darbą, jei pavyktų laimėto nuo ketvirčio iki pusės milijono eurų. Dar žemiau (tarp dešimtadalio ir ketvirtadalio milijono) kartelę nuleido 11 proc. respondentų. Bet tai ne riba. Dar 12,8 proc. nurodė, kad prašymą išeiti iš darbo rašytų netgi laimėje mažiau nei 100 tūkstančių. Tikėtina, kad darbas, kurį minėti apklausos dalyviai, yra visiškai nemėgstamas, arba neleidžia gyventi, taip, kaip jie norėtų.

Kas vietoje darbo?

Panašu, kad lietuviai nemano, jog laimėję nemažą sumą ir atsisakę darbo, tiesiog drybsos nieko neveikdami. Nors daugiau kaip trečdalis (33,5 proc.) planuotų išeiti ilgų atostogų ar tiesiog keliautų. Dar beveik kas trečias (31 proc.) neketina sėdėti dykas ir tikina pradėsiantis verslą. 16,6 proc. pasinaudos laimėjimu savo įgūdžių tobulinimui, mokslams. Apie savanorišką veiklą mąsto 12,6 proc., o 6.3 proc. nurodė užsiimsiantys kita veikla.

Darbo į pinigus nekeis

Likę 35,8 proc. dalyvavusių apklausoje kad ir kiek laimėtų, darbo palikti nežada. To priežastys įvairios. Apie prasmingą veiklą, gyvenimo tikslus kalbėjo 35,9 proc. respondentų, 20 proc. aiškino, kad negali be bendravimo ir socializacijos. 18,2 proc. prisipažino labai mėgstantys savo darbą, o 9 proc. tiesiog prisipažino nežinosiantys ką veikti, kai atsiras tiek laisvo laiko. Dar 16,9 proc. atsakiusių negalėjo nurodyti vienos priežasties, kodėl nepasiduotų didelių sumų vilionėms.

Apklausa, kurioje dalyvavo 864 Lietuvos darbo rinkos dalyviai, vykdyta 2024 metų rugpjūčio mėnesį.