2022-07-29 11:26:48

Kaip sėkmingai užmegzti pažintis?

2016.06.16

Visi girdėjome apie kontaktų svarbą. Kažkada kažkas mums pasakė, jog tai geriausias būdas susirasti naują darbą ar kurti verslą. Ir tame yra tiesos. Kontaktų sistema tikrai veikia, nes žmonės mėgsta dirbti su tais, kuriuos jie pažįsta.

Deja, kontaktų užmezgimas yra tarsi sveiko maisto dieta. Visi žinome, kad reikia plėsti savo kontaktus, jei norime būti sėkmingi. Bet mes verčiau neitume į patalpą, kurioje – penkiasdešimt nepažįstamų žmonių. Žinau, kad turiu valgyti sveiką maistą, jei noriu likti sveikas. Todėl kas rytą valgau avižinius dribsnius su sojos pienu. Visa tai puiku, bet mieliau sukramsnočiau spurgą su džemu.

Tas pats ir su kontaktais. Žinote, kad turite nueiti į asociacijos mėnesinius pietus. Bet vietoje to mieliau grįžtumėte namo ir pasižiūrėtumėte TV. Žiūrėti TV rodosi patraukliau nei spausti rankas krūvai nepažįstamųjų.

Tačiau viskas ne taip blogai. Kuo geriau jausitės susipažindami su naujais žmonėmis, tuo paprasčiau bus su jais susitikti. O kai jūsų kontaktų sistema ims duoti vaisių, jausitės dar geriau, susipažindamas su naujais žmonėmis.

Taigi pravartu žinoti, ką daryti ir ko nedaryti, kad būtumėte geresnis pašnekovas.

Ko nedaryti?

Nesileiskite išmušamas iš vėžių

Kartais nenorime susipažinti su naujais žmonėmis vien todėl, kad galvojame, jog neturime ką jiems pasakyti. Išeitis paprasta: tiesiog turėkite tris temas, kuriomis pasiruošėte kalbėti.

Paieškokite įdomesnių publikacijų vietiniame laikraštyje, pasiklausykite rytinės pokalbių laidos, perskaitykite žurnalą. Nebijokite – tiesiog išmokite palaikyti pokalbį.

Nesiveržkite į asmeninę erdvę

Ar kada teko bendrauti su žmogumi, kuris įsiveržia į jūsų asmeninę erdvę ir ten pasilieka? Viskas vyksta maždaug taip: kažkas priartėja, jūs atsitraukiate, jis vėl priartėja, jūs atsitraukiate. Netrukus jau rodosi, kad šokate kažkokį keistą šokį.

Išlaikykite distanciją. Nors pageidaujamos distancijos skirtingose kultūrose skiriasi, amerikiečiai, tarkime, išlaiko maždaug trijų – keturių pėdų distanciją. Nesiveržkite ten.

Nesižvalgykite į šalis

Kai kalbatės su žmogumi, skirkite jam visą savo dėmesį. Nesižvalgykite po kambarį žiūrėdamas, kas dar ten yra. Nežiūrėkite į laikrodį ar pro langą.

Žmonės jaučia, ar yra jums įdomūs. Jie taip pat mato, ar dairotės svarbesnio asmens, su kuriuo norėtumėte pasikalbėti.

Nebūkite įkyrus

Kartais apsimoka laikytis šiek tiek agresyvesnės taktikos. Kartais geriau palaukti, kol jūsų paprašys. Kai kalbama apie vizitines korteles, reikia laikytis pastarojo teiginio. Visi esame sutikę įkyruolių: nespėjai pasisveikinti, o jų vizitinė kortelė – jau tavo rankose.

Vizitinės kortelės – puikus dalykas. Jos padeda žmonėms prisiminti jus ir palaikyti ryšį po to, kai užmezgėte santykius. Atkreipkite dėmesį: “po to, kai užmezgėte santykius”.

Ką daryti, jei jie neprašo kortelės? Paprašykite jų. Dauguma žmonių atsilygins tuo pačiu. Jei ne, paklauskite, ar galite duoti jiems savo kortelę.

Nebūkite lengvai pamirštamas

Į klausimą, kuo užsiimate, pasistenkite neatsakyti vien savo pareigų pavadinimu (vyresnysis vadybininkas) ar profesija (teisininkas). Vietoje to sukurkite pusės minutės prisistatomąją kalbą, kuria apibrėšite, ką veikiate.

Tarkime, užsiimate nekilnojamojo turto prekyba. Daug žmonių tuo užsiima. Taigi sugalvokite kažką, kas išskirtų jus iš jų. Gal puikiai surandate namus didėjančioms šeimoms? Gal surandate namus itin sparčiai? Išsirinkite bet ką, kas pavers jus vieninteliu bei įsimenamu.

Skirkite šiek tiek laiko prisistatomosios kalbos kūrimui ir pasipraktikuokite, kol ji skambės natūraliai. Būsite dar labiau įsimintinas, jei pasitikėsite savimi.

career-intelligence.com, DELFI.lt

Raktinis žodis: