Kaip apsirengti, einant į pokalbį dėl darbo (moterims)
Jei esate įsitikinusi, kad jūsų gyvenimo aprašymas yra nepriekaištingas, turite puikias rekomendacijas ir paruoštus atsakymus į visus įmanomus klausimus, tikriausiai nenorėtumėte, kad viskas nueitu šuniui ant uodegos dėl to, kad dėvėjote šiai progai netinkamus drabužius.
Pirmasis įspūdis svarbiausias. Seniai įrodyta, jog jau per pirmąsias susitikimo su žmogumi minutes mes nusprendžiame, ar su juo bendrausime toliau, ar daugiau nenorėsime jo matyti. Šiuos sprendimus priimame, įvertinę vizualinį įspūdį, kurį mums tas asmuo palieka: kaip jis atrodo ir ką vilki. Taip pat per keletą minučių įvertiname, ar žmogus yra patikimas, atsižvelgdami į neverbalinius veiksnius: jo pozą, eiseną, tai, kaip jis sėdi ir kur laiko rankas.
Visa tai reiškia, kad jei norite užsitikrinti progą papasakoti apie savo įgūdžius ir būti tikra, kad jūsų bus klausomasi, turite gerai apgalvoti, kaip palikti interviuotojams profesionalios ir patikimos asmenybės įspūdį. Tą galima padaryti, skiriant ypatingą dėmesį savo aprangai ir savęs pristatymui.
Štai keletas aprangos elementų, kurie įtakoja žmones ir palieka gerą įspūdį:
- Tvarkinga ir kokybiška dalykinė rankinė ar lagaminas. Profesionaliai atrodo odinės ar poliruoto vinilo rankinės. Moteriai reikėtų turėti du nešulius: vieną - rankinę, kurioje tilptų piniginė ir kiti svarbūs daiktai. Antrasis - portfelis (privalo turėti tiek vyras, tiek moteris) turėtų būti tokio dydžio, kad jame tilptų telefonas, nešiojamas kompiuteris, darbo kalendorius ir dokumentai. Įsitikinkite, kad visi užtrauktukai ir užsegimai veikia, o rankinė ir lagaminas švarūs ir tvarkingi. Pusiau suvalgyti priešpiečiai, žurnalai, papildoma kojinių pora ir netvarkingi popieriai tikrai nepalieka gero įspūdžio. Kaip ir per didelės, akį rėžiančios išorinės kišenės.
- Tamsios spalvos siūtas kostiumėlis. Kuo labiau jis panėšės į pagal užsakymą siūtą drabužį, tuo nepriekaištingiau atrodysite. Tamsios oficialių drabužių spalvos nežodinė solidumo sutartis.
- Minimalus spindesys. Išsirinkite pagrindinius aksesuarus: gražų laikroduką, mažus auskariukus, mažą sagtį. Žiedelis turi būti paprastas. Daugybė blizgučių gali blaškyti. Apgalvotai parinkti aksesuarai pašnekovui pakiš mintį apie jūsų praktinį požiūrį į darbą: Nėra ko vaizduotis, reikia dirbti.
- Tinkami batai. Rinkitės žemakulnius odinius batelius. Batų spalva turi atitikti kelnių, sijono ar diržo spalvą. Pagrindinė taisyklė batai niekuomet negali būti šviesesni, nei apatinė apsirengimo dalis. Kuo tamsesnė spalva, tuo geriau. Puskojines taip pat derinkite prie batų ar kelnių. Nesimaukite baltų ar sportinių puskojinių. Sijoną dėvinti moteris turėtų rinktis tamsesnės nei odos spalvos kojines. Batai privalo būti švarūs, nublizginti ir geros formos. Darbdaviui visa tai sufleruos, jog jūs dėmesingi detalėms ir suprantate, jog interviu tikslas įgūdžių patikrinimas, o ne madų šou.
- Stilingas siūtas paltukas ar apsiaustas bei pritaikyta kaklaskarė. Geriau, jei paltas bus klasikinio stiliaus. Žiūrėkite, kad netrūktų sagų, o diržas ir siūlės būtų sveiki.
- Visuomet pasitikėkite formaliu ir konservatyviu klasikiniu stiliumi. Net jei pretenduojate į kūrybinio darbuotojo poziciją ar į tokią vietą, kur oficiali apranga nebūtina, vis vien turite apsirengti.
Gali būti, kad pokalbį dėl darbo veda žmogus, kuris tą daro ne kasdien, o pretendentai kartais rengiasi gana paprastai. Todėl visuomet protinga apsirengti truputį oficialiau, nei kad rengtumėtės kitąkart. Dauguma darbdavių jūsų sugaištą laiką aprangai supras kaip jiems rodomą pagarbą. Ir atvirkščiai, bus nepagarbu, jei apsirengsite per daug laisvai, kol to darbo net neturite.
1. Mūvėkite kojines ir batus, net jei žinote, kad leidžiama ateiti su basutėmis ar sandalais.
2. Rinkitės tamsias spalvas ir standžius audinius. Per plona, tampri ar džinsinė medžiaga tokiam pokalbiui visai netinka.
3. Drabužiai turi būti švarūs, jokių raukšlių, atsegtų sagų ir prairusių siūlių.
4. Nesineškite kuprinės ir sutepto rašiklio, net jei pokalbis vyksta neįpareigojančioje aplinkoje. Įspūdis išlieka svarbus.
5. Nekramtykite gumos, nespjaudykite saulėgrąžų, nesriaubkite iš butelio ir nedėvėkite saulės akinių patalpoje tik dėl to, kad dabar vasara ir visi reikalai atrodo paprasti, o kliūtys įveikiamos.
Pasiruošusi žvilgtelėkite į veidrodį ir sau sąžiningai atsakykite, ar priimtumėte į darbą žmogų, kuris atrodo taip, kaip dabar jūs. Jei atsakymas bus neigiamas persirenkite. O jei atsakysite taip čiupkite savo lagaminą ir pro duris išeikite pasitikėdama savimi. Jau esate vienu žingsniu arčiau savo išsvajoto darbo.
DELFI.lt