Ką daryti, jei ilgai nepavyksta rasti darbo?
Greitai susirasti naują darbą pavyksta ne visiems. Nemaža dalis žmonių, ilgą laiką neradusių darbo, puola į depresiją. Tačiau, yra ir tokių, kurie atranda būdų kaip išnaudoti bedarbystės laikotarpį naudingai. Rekomenduojame pasinaudoti patarimais, paremtais sėkminga patirtimi.
1. Imkitės trumpalaikių darbų
Laisvai samdomas darbas gali padėti jums neprarasti svarbių įgūdžių, dalies kurių, veikiausiai netektumėte būdami ilgalaikiais bedarbiais.
2. Mokykitės
Kursų lankymas naudingas tiek dėl to, kad jų metu įgyjate naujų žinių ir įgūdžių, tiek dėl to, kad po jų gaunate baigimo sertifikatus, kurie gali jums atverti naujas duris grįžus į darbo rinką.
3. Savanoriaukite
Jei darbdaviai nenori jūsų priimti apmokamam darbui, pasisiūlykite savanoriu. Juk dirbdami gaunate ne tik pinigus, bet ir įgyjate naudingų įgūdžių, kurie jums duos grąžą po kurio laiko.
4. Pradėkite savo verslą
Jei tik turite verslo pradžiai reikalingų išteklių, bandykite. Nepriklausomai nuo to, ar jūsų verslas išaugs ateityje, jūs, be abejonės, įgysite daug naudingų žinių bei patirties, išsiugdysite atsakomybės jausmą, kas pravers jums siekiant karjeros ateityje.
5. Rašykite profesinį tinklaraštį
Profesinio tinklaraščio rašymas ne tik parodytų jūsų iniciatyvumą, bet ir suformuotų jūsų, kaip savo srities eksperto, įvaizdį tikslinės auditorijos akyse. Tai ateityje pagerintų jūsų šansus gauti norimą darbą, palengvintų derybas dėl geresnio atlyginimo.
6. Stebėkite darbo rinką
Stebėkite kaip keičiasi darbuotojų paklausa skirtingose veiklos srityse, kokie atlyginimai siūlomi kandidatams. Šios žinios jums pravers derantis su darbdaviais.
7. Naudokite raktinius žodžius
Kuriant CV, rekomenduotina jam suteikti pavadinimą, kuris atitiktų jūsų profesiją, nes darbdaviai, ieškodami informacijos CV duomenų bazėse, paieškos laukuose įprastai įveda profesijų pavadinimus. Taip pat, rekomenduotina CV kurti naudojant karjeros portalų CV kūrimo formas. Per sistemą sukurtų CV turinys įprastai yra matomas paieškose, kurias naudoja darbdaviai. Tai nepasakytina apie kitais būdais sukurtus ir tiesiog įkeltus CV.
8. Turėkite idėjų
Eidami į darbo pokalbį, būkite atlikę „namų darbus“ - išnagrinėję kompanijos, į kurios darbo pasiūlymą kandidatuojate, situaciją ir paruošę pasiūlymus, kaip jūs gerintumėte jos veiklą.
9. Kurkite ryšius
Kurkite profesinius ryšius socialiniame tinkle Linkedin, įstokite į profesines asociacijas, bendraukite su žmonėmis, kurie gali padėti jums rasti naują darbą.
10. Domėkitės savo kandidatūra
Po darbo pokalbio nebijokite susisiekti su darbdaviu ir pasiteirauti kaip jums sekėsi. Taip jūs parodysite, kad tikrai domitės galimybėmis įsidarbinti pasirinktoje kompanijoje.
Bedarbystė žmones užklumpa dėl įvairiausių priežasčių. Ekonominė krizė palietė daugybę žmonių, dalis kurių tapo ilgalaikiais bedarbiais. Pasinaudoję naudingais patarimais, net ir, atrodytų, beviltiški kandidatai, greičiau gali sugrįžti į darbo rinką ar bent jau tapti naudingesniais visuomenei.
Parengta pagal Jhaneel Lockhart straipsnį „10 Ways To Boost Your Resume After Long-Term Unemployment“