3 patarimai, kaip darbo interviu metu išlikti įdomiu pašnekovu
Eidami į darbo pokalbius visada norime kažkuo išsiskirti iš kitų kandidatų. Deja, bet yra dalis darbo ieškančiųjų, kuriuos darbdaviai pamiršta jau kitą dieną. Jiems nėra ką prisiminti apie kandidatą, nes tas buvo nuobodus ir niekuo neišsiskiriantis iš kitų. Patarimai norintiems, kad darbo pokalbis netaptų nuobodžiu.
1. Keiskite intonaciją
Monotoniška kalba, kartais, net ir įdomų pokalbį paverčia migdančiu. Kad taip nenutiktų, pasistenkite, kalbėdami keisti balso intonaciją. Žinoma, darykite tai taip, kad atrodytų natūraliai. Tas pat pasakytina ir apie gestikuliaciją rankomis. Žodžių papildymas saikingais rankų judesiais, gali pagyvinti pokalbį.
2. Papasakokite istoriją
Pastebėję, kad pokalbis nukrypo į smulkių, nereikšmingų dalykų aptarinėjimą, papasakokite įdomią istoriją. Gera istorija gali suteikti pokalbiui gyvumo, jei tik pasakodami neskirsite pernelyg daug demesio detalėms, o susikoncentruosite į pačią esmę.
3. Struktūrizuokite savo pasakojimą
Norint perduoti didesnį kiekį informacijos, patartina strūktūrizuoti – suskirstyti perduodamą informacija į dalis. Ko gero, kiekvienam teko klausytis pašnekovo, kuris pasakoja daug ir padrikai, ir, kurio klausantis kyla klausimas, kokia gi, vis dėlto, šio pasakojimo esmė.
Pašnekovų būna įvairių. Ne kiekvieną likimas apdovanojo iškalbos dovana. Tačiau darbo pokalbiui pasiruošti galime, jei tik ieškosime naudingų patarimų ir juos bandysime įgyvendinti.
Parengta pagal Vivian Giang straipsnį „4 Things To Do When You Know Your Interviewer's Completely Bored"