2022-07-29 11:26:48

Kokius klausimus jums gali užduoti asmeninio pokalbio metu?

2016.06.16

Ruošiantis pokalbiui su darbdaviu, reikia pasiruošti klausimams, kuriuos jums užduos. Ir nors pokalbio metu pokalbio vedėjas improvizuoja, tačiau yra ratas klausimų, kurie tikriausiai bus užduoti. Ir kuo geriau pasiruošite, tuo natūralesnis ir įtikinamesnis bus jūsų elgesys.
Keletas tipinių klausimų:

  • Papasakokite apie save.
    Neužtenka pasakyti: Gyvenimo aprašyme viskas parašyta . Atsakydami nepasakokite savo autobiografijos. Geriau trumpai pasakykite apie išsilavinimą, darbo patirtį. Tai gera galimybė parodyti savo stipriąsias profesines savybes.

     

  • Ką jūs laikote savo didžiausiu pasiekimu?
    Atsakant į tokį klausimą reikia kalbėti apie profesinius pasiekimus. Kai kuriuos trikdo tai, kad reikia save girti. Būkite pasiruošę kalbėti apie pasiektus rezultatus. Pateikite 3-4 konkrečius faktus, jeigu galite  skaičius. Svarbu, kad tai atrodytų natūraliai.

     

  • Kokios jūsų teigiamos ir neigiamos savybės?
    Iš protingo žmogaus vargu ar galima išgirsti ilgą sąrašą jo blogųjų ir gerųjų savybių. Kandidatas pirmiausiai turėtų pabrėžti tas savybes, kurios reikalingos būtent šiam darbui. Kalbant apie silpnąsias savo charakterio savybes, stenkitės jas pateikti taip, kad dar labiau padidintumėte savo galimybes. Tačiau nepersistenkite, nes visuomet galima pagauti meluojant.
  • Ar buvo jūsų darbe nesėkmių?
    Geriausia atsakyti trumpai: Taip, buvo ir padaryti pauzę. Greičiausiai, jūsų paprašys pateikti pavyzdį, todėl geriausia tam pasiruošti iš anksto. Nereikia paminėti savo didžiausių nesėkmių. Svarbiausia  parodyti, kad jūs patys išsprendėte šią problemą ir kompanija, kurioje dirbote (ar dirbate) neturėjo dėl to nemalonumų.
  • Kodėl jūs norite ateiti dirbti būtent į mūsų organizaciją?
    Į šį klausimą nereikėtų atsakyti tokiomis frazėmis, kaip: Įdomus darbas, Žinoma, solidi įmonė. Teigiamai vertinami rimti ir konkretūs ketinimai: noras dirbti profesionalioje komandoje, galimybė pritaikyti savo kvalifikaciją ir žinias ten, kur gali duoti didžiausią naudą.
  • Ar yra kas nors dar, ko norėtumėte paklausti?
    Kandidatai dažnai atsako, kad jau atsakyta į visus jų klausimus. Taip atsakyti yra geriau nei kurti dirbtinius klausimus. Tai yra galimybė sužinoti tai, ko iki šiol neišsiaiškinote. Galima paklausti, ko galima pasiekti šiose pareigose.Darbo valandų, lengvatų, atlyginimo dydžio nereikėtų aptarinėti iki tol, kol tiesiogiai ar netiesiogiai nebus pasiūlytas darbas.
  • Kokio atlyginimo pageidautumėte?
    Jeigu toks klausimas užduodamas pokalbio pradžioje, pasistenkite išvengti tiesioginio atsakymo. Pavyzdžiui taip: Atlyginimas, aišku, yra svarbu, bet pirmiausiai norėčiau sužinoti apie darbą. Praktika rodo, kad pokalbio vedėjas dažniausiai nereikalauja konkretaus atsakymo ir pereina prie kitų klausimų.
  • Dėl kokių priežasčių išėjote iš ankstesnės darbovietės? Arba kodėl ieškotės darbo?
    Jeigu dabar dirbate, būtinai pasakykite apie savo darbą ką nors gera. Ir tik paskui paminėkite tai, kas jums nepatinka.

Tai ne visi klausimai, kuriuos užduoda pokalbio metu. Gali klausti apie sveikatą, šeimą, gyvenimo sąlygas ir daugelį kitų dalykų. Atsakymai turi atitikti užduotą klausimą.

Raktinis žodis: