Būkite pasiruošę: 6 sunkiausi klausimai darbo pokalbio metu
Nors kiekvienas darbo pokalbis yra unikalus, yra tam tikrų klausimų, kuriuos darbdaviai beveik visada užduoda norėdami geriau pažinti kandidatą. Nepaisant to, kad pagrindinė pokalbio tema būsite jūs, jūsų patirtis, įgūdžiai ir žinios, dažnai būtent šie klausimai sukelia kandidatams didžiausią iššūkį.
Daugelis mūsų darbo pokalbių metu patiria stresą, kuris apsunkina greitą mąstymą. Kad nepasimestumėte, pasiruoškite šiems klausimams iš anksto. Taip galėsite maloniai nustebinti darbdavius ir žengti didelį žingsnį link savo norimo darbo.
1. Papasakokite apie save
Dažnai darbo pokalbis prasideda nuo to, kad jums suteikiamas žodis ir paprašoma trumpai prisistatyti. Atminkite, kad čia nesitikima, jog pažodžiui pakartosite savo gyvenimo aprašymą, o labiau norima sužinoti, kas esate – kokios jūsų savybės, kokius savo stipriausius bruožus ar pasiekimus laikote svarbiausiais, kuo užsiimate laisvalaikiu, kokie hobiai jums teikia džiaugsmą.
Jei pradžioje jums sunku sugalvoti, kaip save apibūdinti, galite paprašyti draugų ar šeimos narių pagalbos. Paprašykite jų parašyti keletą sakinių apie jus. Tai suteiks gerą atspirties tašką ir bus lengviau sugalvoti, ką norite pasakyti apie save darbo pokalbio metu.
2. Kodėl kandidatuojate į šią pareigybę ir kodėl būtent mūsų įmonėje?
Į pirmąją šio klausimo dalį jūs tikriausiai jau atsakėte sau teikdami paraišką darbo vietai. Todėl galite paaiškinti, kodėl šis darbo pasiūlymas jums patrauklus, kodėl manote, kad puikiai tam tiktumėte, ir kokį potencialą matote užimdami šias pareigas.
Taip pat prieš teikdami paraišką tikriausiai šiek tiek pasidomėjote apie įmonę. Jei ne, prieš darbo pokalbį būtinai perskaitykite, kuo įmonė užsiima, kuo ji išsiskiria, ir kodėl darbas šioje įmonėje jums būtų geriausias pasirinkimas. Taip pat pagalvokite, kuo galėtumėte būti naudingi šiai įmonei.
3. Kokios yra jūsų stipriausios ir silpniausios savybės?
Niekas nesitiki, kad būsite geri visose srityse, tačiau gebėjimas išskirti ir analizuoti savo įvairias savybes parodo jūsų gebėjimą mąstyti racionaliai ir objektyviai. Čia naudinga papasakoti apie pasiekimus, kuomet galėjote pritaikyti savo stipriąsias savybes. Kalbėdami apie silpnybes, paminėkite, ką darote, kad jas tobulintumėte.
4. Kodėl ieškote naujo darbo?
Priežasčių, kodėl nusprendėte pradėti ieškoti naujų galimybių, gali būti daug – didesnis atlyginimas, darbo vieta arčiau namų, įdomesnis darbas, geresnė įmonės reputacija. Tačiau atsakydami į šį klausimą darbdaviui, orientuokitės į tai, ko ieškote naujame darbe ir kodėl manote, kad šioje įmonėje ir šioje pozicijoje galite tai rasti.
Būtinai venkite šmeižti buvusį darbdavį ar kolektyvą ir nesikoncentruokite tik į galimai didesnį atlyginimą.
5. Koks yra jūsų pageidaujamas atlyginimas?
Tai klausimas, kurio, greičiausiai, neišvengsite. Todėl verta iš anksto pasidomėti, kiek uždirba darbuotojai panašiose pozicijose. Taip pat objektyviai įvertinkite, ar atitinkate visus reikalavimus, ar dar turėtumėte ką nors išmokti. Tokiu atveju jūsų atlyginimo lūkestis turėtų būti šiek tiek kuklesnis.
Informacijos galite rasti, pavyzdžiui, peržiūrėdami viešai paskelbtus darbo pasiūlymus su nurodytais atlyginimais arba pažvelgę į Statistikos departamento parengtą atlyginimų palyginimo svetainę.
Kadangi darbdavys gali iš karto neatsakyti, ar jūsų nurodytas atlyginimas jam tinka, verta paminėti, kad esate lankstus ir pasiruošęs derėtis dėl atlyginimo.
6. Ar turite klausimų?
Kiekvieno pokalbio pabaigoje jums suteikiama dar viena galimybė padaryti įspūdį, paklausus klausimų. Svarbu nepamiršti, kad neturėtumėte užduoti klausimų vien tam, kad juos užduotumėte – geriau iš anksto pagalvokite, ką norėtumėte sužinoti apie darbą ar kolektyvą.
Tačiau jei darbo pokalbis buvo toks išsamus, kad į visus jūsų klausimusjau buvo atsakyta, taip ir pasakykite – sąžiningumas ir nuoširdumas yra labai vertinami.