Ketvirtadalis lietuvių nori dvigubai didesnio atlyginimo
Net ketvirtadalis Lietuvos gyventojų (25 proc.), visiškai patenkinti savo atlyginimu būtų tik tuo atveju, jei jis pakiltų 100 ir daugiau procentų. Tai, atlikę apklausą, išsiaiškino specialistų paieškos portalo cvmarket.lt ekspertai.
Pasak cvmarket.lt atstovės Raimondos Tatarėlytės, vos 2 proc. apklaustųjų atsakė, jog jiems užtektų ir 10 proc. padidinto atlyginimo. Anot jos, tokie rezultatai atskleidžia kelis svarbius dalykus. Pirmasis – žmonės turi puikias galimybes lyginti savo uždarbį su kitose šalyse dirbančių asmenų atlyginimais bei gyvenimo kokybe.
„Tyrimo rezultatams įtaką padarė globalizacija bei gerai išvystyta telekomunikacijų sistema. Dabar, kai žmogus gali gauti visas pasaulio žinias, laisvai keliauti ir matyti, kaip gyvena kitų valstybių žmonės, jam atsiranda natūralus klausimas: „O kodėl aš taip negyvenu?”, – aiškino darbo rinkos specialistė.
Antroji priežastis, lemianti norą ženkliai pasididinti gaunamą atlyginimą, anot jos, sietina su palyginti nedideliu lietuvių gaunančių vidutinį atlyginimą skaičiumi ir didelėmis mūsų šalyje esančiomis uždarbio žirklėmis.
„Lietuvos statistikos departamento duomenys rodo, kad praeitų metų spalį Lietuvoje iki 2 000 Lt, neatskaičius mokesčių, uždirbo šiek tiek daugiau nei 57 proc. visą darbo laiką dirbančių darbuotojų. Gaunančiųjų daugiau nei 3 500 Lt buvo kiek daugiau nei 12 proc. Tuo tarpu patenkančių į vidutinio atlyginimo, kuris daugeliui vis dar neatrodo labai motyvuojantis, zoną pateko apie 29 proc. visą dieną dirbančių asmenų. Manau, šie skaičiai kalba patys už save“, – sakė R. Tatarėlytė.
Pažymėtina, kad mėnesio vidutinis bruto darbo užmokestis Lietuvoje šių metų pirmąjį ketvirtį buvo 2232,9 Lt. Tai yra 1731,1 Lt į rankas.
Komentuodama apklausos rezultatus, cvmarket.lt atstovė taip pat neslėpė nuostabos, kad respondentus, svajojančius apie 50 proc. pakilusį ir norinčius didesnio nei 100 proc. algos padidinimo, skiria tik vienas procentas. Jos teigimu, tai rodo lietuvių atsargumą ir net jų svajonėse vykstančią kovą su realybe.
2014 m.